دنیای مد یا مد و فشن

اگرچه دنیای مد هیچگونه قوانین و قواعد خاصی را نمی‌طلبد، اما شما می‌توانید با رعایت یک سری اصول خاص، استیل خود را جذاب‌تر و به روزتر نشان دهید. در دنیای مد تنها محدودیت خلاقیت شماست که برای آن هیچ پایانی وجود ندارد. وقتی زمینه مد و فشن به میان می‌آید یکی از گزینه‌هایی که به ذهن شما می‌آید نحوه لباس پوشیدن و استیل شماست؛ نکات زیر از سری بایدها و نبایدهای مد به شمار می‌آید.

بایدهای مد و فشن!

 • جالب است بدانید که قانون طلایی در مد و فشن این نیست که به روزترین و زیباترین لباس را انتخاب کنید، بلکه این است که شما لباسی را برگزینید که زیبایی اندام شما را در بر می‌گیرد. شما برای انتخاب مناسب‌ترین گزینه می‌توانید از یک طراح مد و یا یک خیاط کمک بگیرید. دقت داشته باشید که ممکن است لباس‌های تنگ یا گشاد جز مد روز باشند اما توجهی نکنید، به اندام خود و سایز مورد نظرتان دقت کنید.
 • رنگ لباس مورد نظر خود را بررسی کنید. انتخاب رنگ لباس به عوامل زیادی بستگی دارد که از سری آن می‌توان به رنگ مو، رنگ پوست و یا حتی رنگ چشم اشاره کرد. شما باید لباس اصلی خود را با توجه به این موارد انتخاب کنید، سپس می‌توانید لباس‌های جانبی و اکسسوری‌ها را با توجه به تلفیق رنگی از رنگ اصلی استفاده کنید.
 • بهتر است که انتخاب‌های خود را در زمینه رنگ محدود نگه دارید. بیش از سه رنگ را در یک استیل روزانه و یا رسمی جای ندهید. زیباترین و شیک‌ترین ترکیب رنگ در نظر بسیاری از افراد ترکیب رنگ سیاه و سفید است.
 • به قوانین مد دقت کنید!

ممکن است تصور کنید که استایل‌های قدیمی جذاب‌تر هستند، شاید اینطور باشد اما پیش از اینکه لباسی برای خود خریداری کنید به قوانین مد دقت کنید و از خرید لباس‌هایی که خارج از این محدوده هستند بپرهیزید.

 • یکی از راه‌هایی که می‌توانید توسط آن برای ست کردن لباس‌های خود الهام بگیرید استفاده از مجلات مد است. شما می‌توانید با تماشای این مجلات و سایت‌های مختلف، سلیقه خود را بروزرسانی کنید، که این به روزرسانی‌ها در نهایت باعث می‌شود که شما مطابق با مد روز لباس بپوشید.
 • پیش از خرید لباس حتماً آن را پرو کنید. هیچ راهی مانند پرو کردن، لباس مناسب را به شما نشان نمی‌دهد. بهتر است که از فروشگاهی خرید کنید که یک آینه قدی دارد چرا که شما می‌توانید در این آینه‌ها به دقت لباس مورد نظر را بررسی کنید و تمامی زوایای آن را به طور کامل مشاهده کنید. قانون اول و طلایی مد را هرگز فراموش نکنید!

نبایدهای مد و فشن!

 • مد را رها کنید. بله، یکی دیگر از نکته‌هایی که می‌توانید با رعایت آن خوش لباس‌تر به نظر بیایید این است که لباسی را برگزینید که در آن زیبا هستید. لباسی که مطالب مد و با طرح‌های به روز دوخته شده است الزاماً به تن شما نباید زیبا باشد و ممکن است که حتی ظاهر شما را به گونه‌ای نشان دهد که واقعی نیست. پس مطابق با سلیقه‌ی خود لباس بپوشید. شما می‌توانید برای ست کردن لباس‌های خود از قوانین مد استفاده کنید اما اینکه لباسی که مطابق مد روز دوخته شده است را به تن کنید به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود.
 • رنگ سال. یکی از مواردی که هر سال توسط مجله‌ی مد به همگان ارائه می‌شود رنگ سال است. اما ممکن است که یک سال رنگ مد و فشن دقیقاً همان چیزی باشد که اصلاً به شما نمی‌آید و یا شما هیچ علاقه‌ای به آن ندارید. در این صورت از رنگ‌های قدیمی که به ظاهر شما زیبایی و طراوت می‌بخشند استفاده کنید. دقت کنید که پیروی از مد در صورتیکه نازیبایی را برای شما به ارمغان بیاورد به هیچ‌وجه درست نخواهد بود.
 • تک رنگ نه!

سرتاپای خود را یک رنگ نکنید و سعی کنید که از تنوع رنگ در لباس‌های خود استفاده کنید. اینکه سرتا پا مشکی بپوشید از همه چیز بدتر است چرا که شما را بی‌روح و افسرده نشان می‌دهد. همچنین رنگ مشکی صورت شما را نیز گرفته و ناراحت نشان خواهد داد. اینکه رنگ‌های دیگر را نیز بدون هیچ تلفیقی استفاده کنید ممکن است کسل‌کننده باشد.

 • لباس‌های تابستانی و زمستانی را تفکیک کنید. دقت داشته باشید که هیچ‌گاه نباید این دو مورد را با هم تلفیق کنید. لباس‌های زمستانی را در زمستان و لباس‌های تابستانی را در فصل مناسب خودش بپوشید. اینکه این دو فصل را ادغام کنید و لباس‌های نامربوط بپوشید در نظر هیچکس زیبا و جذاب نخواهد بود.
 • از لباس‌های تنگ بپرهیزید. شلوارهای تنگ می‌توانند اندام شما را نامتناسب نشان دهند، همچنین بلوزهای تنگ نیز می‌توانند ساختار بالاتنه شما را پلکانی کنند. همیشه سایزی را انتخاب کنید که مناسب شماست نه تنگ‌تر و نه گشادتر.
 • برای خودتان لباس بخرید, نه دیگران!

زمانیکه به خرید می‌روید، دقت داشته باشید که می‌خواهید برای خودتان لباس بخرید نه دیگران. شما باید برای سلیقه و علایق خود لباسی را خریداری کنید نه برای اینکه جنس مخالف را جذب کنید. دلیل خرید خودتان باشید و همیشه لباسی را انتخاب کنید که به شما می‌آید و شما نیز به آن علاقه دارید. ممکن است که اغلب دیده باشید که برخی از افراد ساعات طولانی را در لباس‌هایی که به ظاهر راحت‌اند اما در اصی اینطور نیستند می‌گذرانند. آن‌ها در واقع با این کار به شخصیت خود بی‌احترامی می‌کنند. درست است که خوش لباسی جز اصول مد به شمار می‌رود اما بهتر است که بیش از هرچیز خودتان را اولویت قرار دهید.

پیروی از این بایدها و نبایدهای مد به شما کمک می‌کند تا لباسی را که برای شما مناسب است انتخاب کنید. با بهره‌گیری از این اصول, همیشه خوش استایل و جذاب باشید.

برچسب ها

download free uapkmod,action game apk mod, android apps apk mod

AG Outlet

جدیدترین محصولات اروپایی در کانال تلگرام

عضویت
خروج